Download printer friendly Life 17 timetable HERE.


Friday

Main Stage (Fri)
02.00 DJ EZ
23.50 Format B
22.00 Phil Kieran
19.00 Outerbody
18.00 DJ Dr Flamer







District 8 (Fri)
01.00 Alan Fitzpatrick
23.00 Patrick Topping
21.00 Eats Everything
19.30 Monki
18.00 Sarah Mooney



Toast(Fri)
05.00 Boots & Kats
03.00 Bedlam DJs
01.00 Bobby Analog
22.30 AJ
22.00 Charlie
20.00 Long Island Sound
19.00 Ciara Brady
18.00 Dylan Stephenson



 

 


Index (Fri)
04.00 Cailin & Niall Cleary
03.00 Jamie Behan
01.00 Paula Temple
00.00 DeFeKT
22.30 Jon Hussey
22.00 Giles Armstrong
21.00 Maebh O Connor
20.00 Witchtrails & Luka
19.00 Daire Carolan
18.00 Sean Markey







The Concrete Jungle (Fri)
05.00 Subsaharan (Psy)
03.00 Wriggle
02.00 TryTry
01.00 Baliboc & Tjugo Lax
00.30 Neomadic
23.30 Subweight
22.30 Colm Brophy
20.30 Wriggle
19.30 Superfície
18.30 Worries

Saturday

Main Stage (Sat)
02.00 Duke Dumont
00.00 The Magician
22.00 Maya Jane Coles
20.00 Solardo
18.30 Kaily
17.30 Lo Cutz
16.30 Fintan Lalor
15.00 DJ Deece
13.00 Ricardo Villalobos
12.00 Con Allen


District 8 (Sat)
01.00 Sunil Sharpe
23.00 Dixon
22.00 Recondite
20.30 Republik
19.00 Schmutz
17.00 Bodytonic Djs

 

Toast (Sat)
04.00 Boots & Kats
03.00 Bedlam DJs
02.00 Dåser
01.00 Dead Wax
23.30 Bobofunk
22.30 Cait
21.30 Jimmy Rouge
20.30 Karl Guest
19.30 Lolz
18.30 Secret Society
17.00 Shed Sessions
16.00 Rob Murphy


Index (Sat)
05.00 Pineal Navigation
04.00 Aeron
03.00 RIFT
02.00 Sam Greenwood
      Tommy Holohan
      & Jake Nolan
01.00 Rustal
23.30 Cleric
22.00 Anetha
21.00 Nathan Jones
20.00 Doug Cooney
19.00 Ineagh
18.00 Eavan
17.00 Ian & Murch
16.00 Sean + Karl


The Concrete Jungle (Sat)
05.00 Mashed UP
03.00 Rub A Dub Hi-Fi
01.15 Worries
00.00 David Rodgian
23.00 Worries
21.30 Warren Roots Ft.           Chanelle
20.00 The Other Leon
18.00 DJ Bob
16.00 Rootsman Wurzel
15.00 Wriggle
14.00 Worries

00.00 A

 

Sunday

Main Stage (Sun)
22.30 Rudimental DJ Set
21.00 Get Down Edits
18.30 Modern Magic
17.30 Mix & Fairbanks
16.00 Steve Manning
15.00 Versatile
13.00 Lui Rwego





District 8 (Sun)
22.00 Nina Kraviz
20.30 Bjarki
19.00 Jay Clarke
17.30 Veronica Vasicka
16.30 ELLLL
15.00 Sage
13.00 Melodic

Toast (Sun)
23.00 Mark Gill
22.00 Darren & Fintan
21.00 Dylan McCrumish
19.30 Deep Blue
18.30 String & Bates
17.00 Conor Dunne
      & Craig Wrafter
16.00 prYmary Colours
15.00 Luke Kelly
14.00 Mitch
13.00 Pauly Dunne Doyle
12.00 Ryan OC

 

Index (Sun)
22.00 Regis
21.00 Moduse
20.00 Mode_1
19.00 Luke Xander
18.00 Arte Artur
17.00 Frankie Moorehouse
      & Happy Gutenberg
16.00 Eoin [Shivers]
15.00 Betty Jiminez
14.00 Vladimir & Do Funkk
13.00 Chaz & Shee
12.00 Juko





The Concrete Jungle (Sun)
22.30 Goldie
21.30 Darkimh
20.00 Bobofunk B2B Ed Fay
19.00 Cnámha
18.00 AUX FNX
17.00 Rosbeg
15.30 Wriggle
14.00 Rub A Dub Hi-Fi